Apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj nadbiskup dr. sc. mons. Alessandro D'Errico na Cvjetnicu 20. 03. 2016. u pratnji tajnika mr. sc. Ivice Hadaša, S. J. i u zajedništvu sa mjesnim biskupom ordinarijem dr. sc. mons. Milom Bogovićem, pohodit će župu sv. Nikole biskupa u Cvitoviću. Doček Nuncija i Biskupa bit će u 15:30 pred crkvom sv. Nikole biskupa na Brkašici. Dočekat će ga župnik i dekan don Antonio Čutura sa vjernicima od kojih će neki biti u narodnim nošnjama, te sa članovima pastoralnog župnog vijeća. Nakon što Nuncij pozdravi župnika i narod te razgleda crkvu sv. Nikole uputit će se u župni ured u Cvitoviću.

U 11 sati Nuncij će predvoditi "Nedjelju muke Gospodnje" u Ogulinu i na putu do Cvitovića u 15 sati navratit će kratko u Slunj gdje će ga dočekati Župnik i Gradonačelnik. Nuncij je rođen ju Frattamaggiore u Italiji 18. 11. 1950. Zaređen je za svećenika za biskupiju Aversa uoči Blagovijesti, 24. 03. 1974. godine . Dana 14. 11. 1998. je imenovan naslovnim nadbiskupom u Carini i apostolski nuncij u Pakistanu. Dana 6. 1. 1999. je dobio biskupsku posvetu. Dana 21. 11. 2005.imenovan je apostolskim nuncijem u Bosni i Hercegovini. Od 17. 2. 2010. također ima ured apostolski nuncij u Crnoj Gori. Dana 21. 5. 2012. imenovan je apostolskim nuncijem u Republici Hrvatskoj.

APOSTOLSKI NUNCIJ JE POSLANIK SVETOG OCA FRANJE U REPUBLICI HRVATSKOJ

APSTOLSKI NUNCIJI  IZ HRVATSKOG NARODA

1. NADBISKUP NIKOLA ETEROVIĆ (HVARSKA BISKUPIJA), NUNCIJ U NJEMAČKOJ

2. NADBISKUP ANTUN PETAR RAJIČ (MOSTARSKO - DUVANJSKA BISKUPIJA), NUNCIJ U ANGOLI